• Aktivity v rámci Týždňa dobrovoľníctva

• Dňa 21. septembra 2022 sa naši žiaci II. E triedy v rámci Týždňa dobrovoľníctva zapojili do aktivity v kultúrno-komunitnom centre Bašta. Chlapci pomáhali s prenášaním ťažkých vecí, dievčatá sa zapojili do upratovania a skladania letákov. Žiaci sa do tejto aktivity veľmi radi a ochotne zapojili.

Pracovníci Bašty im boli veľmi vďační za ich pomoc a tiež pri príprave inštalácie vernisáže výstavy, ktorá sa v tento deň konala. Taktiež im ponúkla možnosť zapojiť sa v budúcnosti do ďalších dobrovoľníckych projektov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Aktivity v rámci Týždňa dobrovoľníctva.

• Odvrátená tvár internetu

• Kyberšikanovanie je druh šikany, špecifický tým, že je realizovaný prostredníctvom informačných a komunikačných technológií, najčastejšie prostredníctvom internetu či mobilného telefónu a sociálnych sietí a práve v tomto duchu sa niesla dňa 20. septembra 2022 prednáška, ktorú si pre žiakov 1.E, 1.A a 3.H triedy pripravila por. M. Vojtašková, pracovníčka PZ v Bardejove.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Odvrátená tvár internetu.

• Účelové cvičenie našich prvákov

• V rámci účelového cvičenia pre 1. ročníky sme pre žiakov dňa 9. 9. 2022 pripravili športové hry v telocvični školy. Žiaci I. A, I. E a C medzi sebou súperili v rôznych disciplínach zameraných na silu, rýchlosť, presnosť a koordináciu. Cieľom ÚC bolo spoznávanie sa žiakov v jednotlivých triedach navzájom.

V celkovom hodnotení a vyrovnanom súboji vyhrala 1. E trieda, na druhom mieste sa umiestnila I. A a tretie miesto získala I. C trieda.

Za aktivitu a súťaživosť boli všetci žiaci odmenení vedením školy malou sladkosťou.

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Účelové cvičenie našich prvákov.

• Účelové cvičenie 2. ročníkov

• Pre žiakov druhého ročníka sme v rámci účelového cvičenia dňa 8. 9. 2022 pripravili turistický pochod cez sídlisko Vinbarg  na Čerešňu. Na vyhliadkovom mieste na mesto Bardejov mali učitelia pre žiakov pripravené prednášky na témy:  prvá pomoc, civilná obrana obyvateľstva a orientácia v prírode – topografia. Žiaci sa aktívne zapájali a preukázali svoje vedomosti v prednášaných témach.

• Výsledky volieb do školského parlamentu

• Dňa 6. 9. 2022 prebehli doplňujúce voľby členov za žiacku časť do školského parlamentu.

Výsledné poradie je nasledovné:

Rohaľ Daniel III.C - 79 hlasov, Jusko Martin III.C - 76 hlasov, Barnová Bibiána IV.E - 75 hlasov, Geci Benjamín II.E - 48 hlasov.

Títo žiaci sa stávajú členmi ŠP dňom 7. 9. 2022.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov a dobrých nápadov!