• "Najvyšším umením učiteľa je prebudiť radosť z tvorivého prejavu a vedomostí."

zažblnkoceš v nás?

Štefan Moravčík

Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu.

Osobnostná, názorová a estetická sebaprezentácia na verejnom vystúpení vedie interpreta k rozvíjaniu jeho predstáv, emócií, myslenia a k zdokonaľovaniu jeho reči, výrazu i kontaktu s publikom.

Okresné kolo súťaže HK IV. a V. kategórie pripravilo 24. 03. 2023 prezenčnou formou Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove. Našu školu reprezentovali Kryštof Karaffa (III.E) a Jana Bukovská (II.H), ktorí k textu pristupovali s citovým nasadením a potvrdili, že i v našom pretechnizovanom svete má umenie svoje opodstatnenie, že dokáže vychovávať a rozvíjať mladých ľudí, aby mohli naďalej rásť, zdokonaľovať sa, zrieť.

Kryštof a Janka sa snažili recitovať najlepšie, ako vedeli, snažili sa o dokonalé sprostredkovanie emócií. Janke to tohto roku nevyšlo, no Kryštof siahol na vyššiu métu a postupuje do krajského kola. Držme mu palce.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

• 1. miesto našich dievčat v krajskom kole SOČ

• Dňa 21. marca 2023 sa konalo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v Prešove.

Našu školu reprezentovali žiačky III. H triedy odboru hotelová akadémia Vanessa Koščušková a Petronela Čupeľová. V odbore Cestovný ruch, hotelierstvo, gastronómia sa prezentovali s témou „Židovská kuchyňa známa aj neznáma“, kde sa umiestnili na krásnom 1. mieste.

Našim dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme v celoštátnom kole veľa úspechov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album 1. miesto našich dievčat na krajskej prehliadke SOČ.

• Okresné kolo v basketbale žiakov stredných škôl

• V utorok 21. 3. 2023 sa uskutočnilo v priestoroch Mestskej športovej haly Mier v Bardejove  okresné kolo v basketbale žiakov stredných škôl.

Prvý zápas sme odohrali proti škole GLS, kedy za stavu 8 : 3 sme si neudržali vedenie a tento zápas sme prehrali 9 : 10. Tento zápas nám zobral možnosť dostať sa do finále. Zvyšné zápasy sme vyhrali rozdielom triedy a naši chlapci po výborných výkonoch a veľkej bojovnosti obsadili pekné 3. miesto.

Ďakujeme a gratulujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Školu reprezentovali: Jonáš Draganovský, Benjamín Geci, Tibor Gurský, Tobias Hnatko, Matej Horňák, Jozef Kanaloš, Kristián Káplár, Richard Pangrac, René Rusňák.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v basketbale žiakov stredných škôl.

• Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Slová nás obohacujú, informujú, pohládzajú po duši a práve takéto slová zazneli v priestoroch školskej knižnice Strednej odbornej školy ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka.

Triedne kolá Hviezdoslavovho Kubína prebiehali vo februári a marci tohto roku. Najlepší recitátori poézie alebo prózy postúpili do školského kola, ktoré sa konalo 1. 3. 2023. Zúčastnilo sa ho 17 súťažiacich. Porota zložená z vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry hodnotila výber textov, jazykovú úroveň, zvládnutie textu spamäti a celkový umelecký dojem. Pri vyhodnotení ocenila primeranosť výberu, dobrú jazykovú a výbornú umeleckú úroveň prednesov.