• SWEETCUP 2024

• Druhý októbrový týždeň sa na SOŠ gastronómie a služieb v Prešove konala súťaž žiakov Sweetcup 2024, kde súťažilo medzi sebou viac ako sto súťažiacich z 35 škôl zo Slovenska a zahraničia.

Našu školu v kategórii barista reprezentovala Henrieta Džundová z odboru poradenstvo vo výžive a v kategórii slávnostná tabuľa žiačky Sofia Gajdošová a Gabriela Kertysová z odboru čašník.

Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov v rozvíjaní svojich zručností a vedomostí.

Do fotogalérie bol pridaný nový album SWEETCUP 2024.

• Barmanský kurz 2024

• V uplynulých dňoch na našej škole prebiehal barmanský kurz v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou.

Žiaci pod vedením lektorov (Ján Šuchta prezident SkBA a Milan Ševc predseda sekcie východ SkBA) pripravovali rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. Ukončením kurzu bola záverečná skúška, ktorú naši žiaci úspešne zvládli.

Všetkým žiakom prajeme, aby svoje vedomosti a praktické zručnosti naďalej rozvíjali a využili v praxi.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Barmanský kurz 2024.

• Odborný seminár členov Školského parlamentu

• V dňoch 30. 9. - 1. 10. 2024 sa naše žiačky Emma Zajacová zo IV. E triedy a Sofia Dorinová zo IV. H triedy zúčastnili odborného seminára - Základného modulu pre členov školských parlamentov v Prešove. Organizátorom bola Rada mládeže Prešovského kraja.

V rámci aktivít na tomto dvojdňovom seminári členovia školských parlamentov diskutovali o tom, čo je úlohou školského parlamentu a akí by mali byť jeho členovia. Taktiež diskutovali o organizovaní rôznych akcií, ktoré by zlepšili školské prostredie, zvýšili záujem študentov a podporili komunitného ducha - napr. športové turnaje, kultúrne podujatia alebo dobročinné akcie.

Parlament by mal byť priestorom, kde študenti môžu prísť so svojimi nápadmi a zároveň byť spojkou medzi študentmi a vedením školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Odborný seminár členov Školského parlamentu.

• Bom dia a adeus Portugal!

• ERASMUS+ sa stal samozrejmou súčasťou odborného vzdelávania na našej škole.

V tomto školskom roku absolvovalo dvojtýždennú odbornú prax dvadsať študentov všetkých študijných odborov v portugalskom meste Montijo.

A čo bolo náplňou ich práce?

Od práce na recepcii, v hotelovej kuchyni, reštauračnej obsluhe, cez administratívne práce, inventarizáciu až po vyhľadávanie informácií a tvorbu prezentácií. Pri všetkých pracovných aktivitách využívali anglický jazyk, ale naučili sa pár slovíčok aj z jazyka, ktorý je nám dosť vzdialený, z portugalčiny.

Vo voľnom čase navštívili hlavné mesto Lisabon, zaujímavé historické pamiatky v Beléme a Sintre a užívali si atmosféru najzápadnejšieho bodu európskeho kontinentu Cabo de Roka nad búrlivým Atlantickým oceánom.

Boli to veľmi zaujímavé a poučné dva týždne.

„Bom dia a adeus Portugal!"

Do fotogalérie bol pridaný nový album Bom dia a adeus Portugal.

• Dňa 29. septembra oslavujeme Deň srdca

• Tento deň sa oficiálne oslavuje od roku 2000 a organizuje ho Svetová federácia srdca spolu so Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bardejove zorganizoval pre materské školy na Komenského a Nábrežnej ulici v Bardejove pohybové aktivity pre najmenších.

Náučné a veselé dopoludnia pre deti MŠ pomáhali RÚVZ v Bardejove vytvoriť naše žiačky študijného odboru poradenstvo vo výžive z 3. A triedy: Lenka Janíková, Simona Pompová a Veronika Polčinová.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Dňa 29. septembra oslavujeme Deň srdca.