Programy vzdelávania poskytované školou

Sprievodcovský kurz

https://www.spospredza.edu.sk/wp-content/uploads/2019/05/3-300x225.jpgOd roku 2007 je naša škola akreditovanou inštitúciou pre poskytovanie vzdelávania pre záujemcov o získanie certifikátu Sprievodca cestovného ruchu. Toto vzdelávanie poskytujeme predovšetkým študentom našej  školy, najmä študentom odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. O popularite a význame kurzu svedčia aj počty úspešných absolventov.

Absolvent vzdelávacieho programu je pripravený na kvalifikovaný výkon sprievodcovskej činnosti v domácom aj zahraničnom cestovnom ruchu zo stránky teoretickej aj praktickej. Má požadované vedomosti zo spoločenských aj prírodných vied, ovláda príslušné právne normy, má záujem o aktuálne spoločenské dianie aj rozvoj cestovného ruchu na Slovensku aj vo svetovom meradle. Pozná hlavné historické udalosti svetových dejín a kultúry, právny a politický systém Európskej únie, náboženstvá a filozofické smery, svetovú geografiu a geológiu a ovláda etické princípy profesie sprievodcu. Vie sa orientovať v kultúre, hospodárstve krajín Európy a sveta. Z praktického hľadiska je schopný pripraviť a realizovať produkt cestovnej kancelárie, v podobe zájazdu alebo pobytu. Vie pracovať s dokumentáciou sprievodcu cestovného ruchu a operatívne riešiť nepredvídané situácie. Je zručný v oblasti prezentačných a komunikačných techník, práci so skupinou, sprevádzaní osôb s osobitnými požiadavkami a má základné podnikateľské vedomosti a zručnosti.

Garantom vzdelávania je Ing. Mária Schaderová, lektormi sú Ing. Iveta Michalčinová, Ing. Mária Schaderová , Mgr. Antónia Gracová.

Základným predpokladom na získanie certifikátu je záujem o prácu sprievodcu, následne je podmienkou stredné vzdelanie s maturitou (vrátane maturity z jedného cudzieho jazyka) a ovládanie základov prvej pomoci (získané absolvovaním kurzu prvej pomoci).

Pod Vinbargom 3

Fotogaléria školy